Crockett & Jones

 در مقاله

Crockett & Jones

برندِ “کراکت اَند جونز” ، یک کارخانه تولید کفش است که در سال 1879 توسط سِر جیمز کراکت و  چارلز جونز در شهر نورثمپتون انگلیس تاسیس شده است. این شرکت ، در تولید پاپوش هائی با روشِ دوختِ  گودیِر وِلت ، تخصص دارد . هم اکنون این کمپانی توسط نوهٔ بزرگ بنیانگذارش ، چارلز جونز اداره می شود . این برند ، تولیداتِ مردانه  و زنانه اش را با عرضهٔ سه کالکشن برای مردان ( کالکشنِ دست ساز – کالکشن اصلی -کالکشن شِل کوردُوان ) و تولیداتِ محدودِ چکمه و کفش های پاشنه کوتاه برای خانوم ها،انجام می دهد.

   

 

تاریخچه

شهر نورثمپتون، به طور مرسوم ، به مهارت در ساخت و تولید کفش ، شهرت دارد و این یکی از دلائلی بود که این شرکت ، کارخانهٔ خود را درسال 1879 در این شهر راه اندازی کرد. آنها در ابتدا ، چکمه های مردانه تولید می کردند اما در طول دهه 1890 ، با استفاده از ماشین آلاتِ پیشرفته تر به ویژه تجهیزاتی که توسط چارلز گودیِر تولید شده بود ، توانستند به مدرنیته کردن طراحی های خود بپردازند. این ماشین آلات ، کفش ها را با سرعت بالاتر و کارِ دستیِ سبُک تر ، تولید می کرد.

  

 

 

در سال 1897 ،  کراکت اَند جونز ، کمپانیِ خود را به کارخانه ای بزرگ تر ، گسترش داد و تسهیلاتی را خرید که همچنان ، توسط شرکت ، استفاده می شوند.

 

در دههٔ 1910  ، این شرکت شروع به صادرات بخشِ اعظمِ تولیداتِ خود به استرالیا ، آرژانتین ، آفریقای جنوبی ، آمریکا و خاورِ دور کرد . اگرچه همچنان کشور انگلیس ، به عنوان بازارِ اصلیِ این برند باقی مانده بود.

در دهه 1930 ، با مدیریتِ نسلِ سوم بنیانگذارانِ این برند که هنوز یک بیزینسِ خانوادگی  محسوب می شد، تولیدات توانست به 15000 جفت کفش در هر هفته برسد که اکثریت آنها ، کفش ها و چکمه های زنانه بودند. این کمپانی ، در دهه 1940  در طول جنگ ، کفش های بیش از یک میلیون افسر جنگ را تأمین کرد. البته این در حالی بود که در این مدت ، تولیداتِ کفش های معمولی خود را متوقف کرده بود .

این شرکت ، همواره ، در طول این سال ها  به تکامل و جذبِ تغییراتِ لازم برای ایجادِ رقابت ادامه داده است اما همچنان در صدرِ تولیداتِ کیفیت بالا قرار دارد.

وضعیت کنونی کمپانی

تا سال 2014 ، کراکت اَند جونز ، یازده فروشگاه ، با امتیازات انحصاری در شهر های لندن ، بیرمنگام ، پاریس ، بروکسل و نیویورک بازگشائی کرد. این فروشگاه ها برای ویترین خود ، پاپوش های رِدی تو وِرِ هر فصل ، از جمله  دمپائی های مخمل، کفش های رانندگی و اَکسسوری ها را تدارک می بینند.

ناگفته نماند ، در فیلم جیمز باند ، با عنوانِ “اِسکای فال” ، تمامی کفش های نقشِ جیمز باند با بازیِ دنیل کریگ ، از برند کراکت اَند جونز تهیه شده اند.

 

       

 

 

نوشته های اخیر

یک نظر بدهید

جشنواره ی بیوتی کانهالووین چیست؟