6- RNS، حامی یوزپلنگ ایرانی

برند آر ان اس، حامی یوزپلنگ ایرانی

 

یوزپلنگ ایرانی :

یوزپلنگ آسیایی یا یوزپلنگ ایرانی گونه ای به شدت در معرض انقراض است که حالا تنها ایران از میان کشورهای آسیایی محل زندگی اوست. روزگاری انها در گستره وسیعی از غرب وجنوب غرب آسیا و از عربستان تا هندوستان زندگی می کردند ولی امروزه این گستره به بیابان های کشور ما محدود شده است. به همین دلیل است که شاید نام یوزپلنگ ایرانی برازنده آن باشد.

یوزپلنگ میراث طبیعی ماست و نه تنها به ایرانیان بلکه به تمام انسان‌های سرتاسر این کره خاکی تعلق دارد. وظیفه ماست که این امانت را به نسل‌های بعد از خود برسانیم.
وظیفه ماست که این امانت را به نسل‌های بعد از خود برسانیم

تخمین زده میشود در حال حاضر کمتر از 30 فرد از آنها در ایران و در دنیا باقی مانده باشد. سه زیرگونه آفریقایی این سریعترین دونده خشکی نیز در کشورهای آفریقایی همچنان باقی مانده اند.

مهم است که یوزپلنگ را با پلنگ که بزرگترین گوشتخوار کشورمان است اشتباه نگیریم. درست است که هردو خال دارند ولی خال های پلنگ بر خلاف یوزپلنگ تو خالی ست ودارای بدنی عضلانی تر است و مهمتر از همه اینکه خط اشکی یوزپلنگ را نیز بر صورتش ندارد. یوزپلنگ میراث طبیعی ماست و نه تنها به ایرانیان بلکه به تمام انسان‌های سرتاسر این کره خاکی تعلق دارد. وظیفه ماست که این امانت را به نسل‌های بعد از خود برسانیم.

″یوزپلنگ میراث طبیعی ماست و نه تنها به ایرانیان بلکه به تمام انسان‌های سرتاسر این کره خاکی تعلق دارد. وظیفه ماست که این امانت را به نسل‌های بعد از خود برسانیم.″

 

انجمن یوزپلنگ ایرانی:

انجمن، یوزپلنگ آسیایی را به عنوان پرچمی برای حفاظت در ایران می داند و درکنار آن اهمیت زیادی برای سایر گوشتخواران قائل است.

انجمن یوزپلنگ ایرانی، یک مؤسسه غیردولتی زیست محیطی، مستقل و غیرانتفاعی فعال است که از مرداد ماه سال ۱۳۸۰ با شماره ثبت ۱۳۶۴۰ به صورت رسمی فعالیت خود را آغاز نموده است. محل دفتر مرکزی این انجمن در تهران واقع گردیده و حوزه فعالیت آن در سرتاسر کشور است. انجمن با دیگر سازمان های مردم نهاد در سایر استان‌ها همکاری نزدیک دارد به همکاری با سایر نهادهای فعال در زمینه حیات وحش در سطح بین الملل نیز می‌پردازد.

انجمن، یوزپلنگ آسیایی را به عنوان پرچمی برای حفاظت در ایران می داند و درکنار آن اهمیت زیادی برای سایر گوشتخواران قائل است. به عبارت دیگر، حیطه فعالیت انجمن متمرکز بر «گوشتخواران» ایران بوده و در زمینه پژوهش و مطالعه روی آنها و تنویر افکار جوامع محلی درباره آنها و درنهایت حفاظت از آنها تلاش می‌نماید.

 

 

″شما می توانید با خرید از سایت آر اِن اِس، هم برای خود لباس های برند آر ان اس بخرید و هم به یوزپلنگ ایرانی کمک کنید.″

 

معرفی برند  RNS:

برند پوشـــاک ایرانی به نام آر اِن اِس یک شـــرکت تولید پوشاک زنانه و مردانه در ایران است که در سال ۱۳۸9 تأسیس شده است. این شـــرکت با تولید لباس های با کیفیت و متنوع، سعی در رضایت بخشی مشتریان و ایجاد استایل های جدید و متفاوت دارد.

آر اِن اِس در راستای مسئولیت اجتماعی خود، با انجمن یوزپلنگ ایرانی همکاری کرده و طبق قرارداد بین آر اِن اِس و انجمن یوزپلنگ ایرانی، شرکت آر اِن اِس ۵ درصد از فروش سایت خود را به انجمن اهدا می کند.هدف از این پروژه توجه به محیط زیست و حیات وحش با تاکید بر حمایت از یوزپلنگ ایرانی است.

شما می توانید با خرید از سایت آر اِن اِس، هم برای خود لباس های برند آر ان اس بخرید و هم به یوزپلنگ ایرانی کمک کنید. شـــما همچنین می توانید در سایت این برند، مبلغ جمع آوری شده برای این پروژه را به صورت زنده ببینید.

یوزپلنگ ایرانی یکی از گونه های در معرض خطر انقراض اســـت که تنها در ایران زنده مانده اســـت. این گونه یک بخش از تنوع زیستی و فرهنگی ایران است که نیاز به حفاظت و حمایت دارد. انجمن یوزپلنگ ایرانی یک مؤسسه زیست محیطی است که برای این هدف فعالیت می کند.

 

 

″یوزپلنگ ایرانی یکی از گونه های در معرض خطر انقراض اســـت که تنها در ایران زنده مانده اســـت. این گونه یک بخش از تنوع زیستی و فرهنگی ایران است که نیاز به حفاظت و حمایت دارد. انجمن یوزپلنگ ایرانی یک مؤسسه زیست محیطی است که برای این هدف فعالیت می کند.″

 

RNS & انجمن حمایت از یوزپلنگ ایرانی

 

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.