کرومَت ،نامِ یک فشن برندِ آمریکائی واقع در شهر نیویورک می باشد

 در مقاله

SPRING 2020 READY-TO-WEAR

Chromat

کرومَت ، نامِ یک فشن برندِ آمریکائی واقع در شهر نیویورک می باشد که توسط بِکا مک کارِن ترَن در سال 2010 تأسیس شد.

 

با پیشینه ای که او در معماری و شهرسازی به سبب تحصیل در این رشته داشته ، کرومَت همیشه بر روی اصلِ توانمندسازیِ پوشاک در تمامی سایز ها برای تمامی اندام ها ، تمرکز داشته است.

زبانِ ساختارگرایانهٔ کرومَت ، پایه و اساسِ هر لباس است : از ساده ترین بیکینی تا پیچیده ترین لباس های پرینت سه بعدی.

لباس های شنا ، لباس های زیر و قفس هائی که امضای معماریِ این برند هست ، همگی در خودِ شهرِ نیویورک طراحی شده اند.

کرومَت همچنین ، طرح های سفارشی برای افراد مشهور در مراسم های مهم انجام می دهد.

در سال 2014  بیانسه در اجرای خود در مراسم اِم تی وی، وی اِم اِی و مدونا  در تور 2012 جهانی اش  و همچنین نیکی مناژ در تور 2011 خود، طراحی های کرومَت را برای اجراهای خود پوشیدند.

 

از دیگر افراد مشهوری که در اجراهایشان از طراحی های سفارشی کرومت استفاده کرده اند می توان خواننده های قدرتمندی چون  اِلی گولدینگ ، ریتا اُرا ، تیلور سوئیفت ، آریانا گرنده و …  را نام برد .

کرومَت در سرمقاله های مجلات مهمی مانند وُگ ، اِل ، دِیزد ، نیویورک مَگَزین  ونیومِقوِ فرانسه ، همکاری های ویژه ای داشته است.

در هفتهٔ مُد نیویورکِ 2019 ، امسال دهمین سالگردِ تأسیس این برند بود.

به گفتهٔ ژنِل اُکودو ، نقاط عطف این نمایش ، تحریک احساسات بود.

حتی قبل از شروعِ سالگرد این کالکشن ، فضایی عاطفی در اسپرنگ استودیو ایجاد شده بود  با همراهی یک  دی جی که سبک هیپ هاپ را پررنگ کرده بود و یک فضا پر از تحسین کنندگانی که لباس های کرومَت پوشیده بودند و حس و حالِ نمایش مُد را شاد و جذاب کرده بودند .

مانندِ یک جشنِ تولدِ فوق العاده برای برندی که رسالتش را از نیت های صمیمانه و هواخواهانه الهام می گیرد ، این نمایش هم می توانست بازنگری موفقیت های گذشته اش باشد اما ،مک کارِن ترِن ، تمایل به نوآوری داشت ، حتی اگر این به معنای نگاه کردن به ستارگان باشد ، همانطور که در پشت صحنه اظهار داشت : ” همه این نمایش مربوط به پیشرفت و پیشروی است و  منبع الهام ، مربوط به ناسا و نحوهٔ چگونگیِ  آموزشِ فضانوردان در تأسیسات و تجهیزاتِ  زیرآبی در هیوستون است و این چیزی است که ما  تا بحال کم تر به آن پرداخته ایم و من علاقه مند بودم که در موردِ آن بیشتر کشف کنم.”

مثل همیشه ، یک رژه قابل توجه از انواع مدل ها ، در همه سنین با هر جنسیت و پیشینه ، به شکل برجسته ای ، به نمایش گذاشته شدند با این تفاوت که در این دور نمایش ، آنها نسخه های اصلاح شدهٔ استایل های محبوب را پوشیدند.

این در حالی است که ، اکثر طراحان بر سر همکاری با حتی یک مدلِ پلاس سایز در کت واک بحث و جدال دارند ، کرومَت عملا هرگز این کار را نکرد.

  

به عنوان مثال یک مدلِ باردار ، در مایوئی مخمل صورتی بر صحنه راه رفت و یا دو کودکی که مدل ها را همراهی کردند .

یک مدل ، پای مصنوعی اش  در نور اِل ای دی های چشمک زن ،  برق می زد  و اِریکا هارت که یک نجات یافته از سرطان سینه است ،  جالب ترین لباسِ قفس مانندِ ابتکاری را پوشیده بود .

نوشته های اخیر

یک نظر بدهید

جشنواره ی بیوتی کان