هالووین چیست؟

 در مقاله

هالووین چیست؟

هالووین (به انگلیسی: Halloween) یکی از جشن های معروفی است که بیشتر سنتی می‌باشد. مراسم آن سه شبانه‌روز ادامه دارد و در شب ۳۱ اکتبر (نهم آبان) برگزار می‌شود. بسیاری از افراد در این شب با چهره‌های نقاشی شده، لباس‌های عجیب یا لباس‌های شخصیت‌های معروف، چهره و ظاهری که به ‌نظرشان ترسناک باشد خود را آماده جشن می‌کنند؛ همچنین کودکان برای قاشق‌زنی برای جمع‌آوری آب نبات و آجیل به در خانه دیگران می‌روند. این جشن را مهاجران ایرلندی و اسکاتلندی در سده نوزدهم با خود به قاره آمریکا آوردند.

این چند روز دقیقا اواخر پاییز و آغاز روزهای تاریک و سرد زمستان است. به دلیل سرمای شدید هوا مرگ و میر انسان ها در این روزها زیاد می شده و مردم معتقد بودند که فرشته های مرگ برای بردن ارواح انسان ها به زمین می آیند پس لباس های عجیب و ترسناک می پوشیدند تا آن ها را از خود دور کنند.

 

نمادهای هالووین

یکی از نمادهای معروف این جشن که پس از قرن‌ها به صورت دست‌نخورده باقی‌مانده، استفاده از کدو تنبل است. اکثر خانواده ها معمولا درون یک کدو تنبل را خالی کرده و برای آن چشم و ابرو و دهان می‌گذارند و با روشن کردن شمع در داخل آن، جلوه‌ای ترسناک به آن می‌دهند که مانند فانوس می شود.

 

 

 

از نمادهای دیگری مانند گربه سیاه، جادوگران، عنکبوت، اسکلت، ارواح، جاروی بلند پیرزن  و … در این جشن استفاده می شود که در استایل و آرایش افراد به خوبی مشخص است. این نمادها که بیشتر جنبه ی خرافات دارد امروزه مملو از نشاط و شادی و ترس است که در بیش از 200 کشور دنیا از جمله ایران برگزار می شود.

هم اکنون،‌ جشن هالووین پس از کریسمس، دومین جشن بزرگ غربی‌ها و بویژه آمریکایی‌ها محسوب می‌شود به طوریکه آنها هر سال میلیاردها دلار را صرف برگزاری این جشن می‌کنند.

در این جشن  انواع شیرینی، کیک، آب نبات و غذاهای خوشمزه ولی با ظاهری عجیب و ترسناک آماده می شود که نمادهای هالووین هم در آن ها وجود دارد.

استایل افراد در هالویین

به طور کلی، آن چه بیش تر از این جشن به جا مانده، جشنواره ای از طراحی لباس و مد است که در آن سلبریتی ها در همه ی حوزه ها مخصوصا موسیقی و سینما،  بیش ترین تاثیر را روی آن دارند.

لباس های خاص این مراسم از شخصیت های داستانی، افسانه ای، دیوها، ارواح و اسکلت ها و کلا تمام کاراکتر های ترسناک الهام گرفته است. برخی افراد هم خود را مانند زامبی، خوناشام، سوپرمن، شخصیت های سیاسی و هنری می کنند.

 

در روزهای نزدیک به هالووین همه ی مردم در تلاش هستند که استایل خاص خود را در فضای مجازی به اشتراک بگذارند.این امر باعث سرگرمی مردم شده تا شاید قدری از سختی های دنیای پیرامونشان فاصله بگیرند. سلبریتی ها هم با استایل های خاص و جنجالی خود به این موضوع کمک می کنند.

نیک جوناس(هالووین 2015)

 

بلا حدید(هالووین 2018)

 

 

لیدی گاگا (هالووین 2014)

 

ادم لمبرت(هالووین 2012) 

 

 

سلنا گومز(هالووین 2015)

 

آرایش و میکاپ در هالووین

ظاهر عجیب و نزدیک به شخصیت های داستانی نیاز به استفاده از کلاه گیس، لنز و هنر زیادی دارد که امروزه در این جشن بسیار به چشم می خورد. افراد با توجه به شخصیت هایی که در نظر دارند گریم های بسیار حرفه ای و جالبی انجام می دهند.

  

 

 طراحی ناخن برای هالووین هم مانند سایر ایده های آرایشی، لباس و دکور هالووین از تنوع زیادی برخوردار است. قطره های خون، کدو تنبل، روح، تار عنکبوت، اسکلت و… نمادهایی است که شما می توانید از آن ها برای طراحی ناخن در هالووین استفاده کنید.

همانگونه که دیدید، رنگهای محبوب ‌هالووین و نمادهای مختلف آن در عکس های بالا مشخص است. امسال هم مانند سال های گذشته این جشنواره با حال و هوای خاص خودش در سراسر جهان برگزار می شود.

نوشته های اخیر

یک نظر بدهید