ری برندینگ

دنیای پیرامون ما همیشه در حال تغییر و تحویل است و کسب کار هایی که خودشان را به روز نکنند نابود می شوند.

کسب و کار ها در آغاز کار آن طور که باید به برندینگ خود توجه نمی کنند که دلیل واضح است و به نظر می سد که همیشه کار های واجب تری مثل رساندن محصول ، خدمات مشتریان و سرمایه ها می باشد ولی همه ما می دانیم که در دنیای مد و پوشاک برندسازی امری حایز اهمیت است که به آن دقت کافی نمی شود.

زمانی که ویژگی‌های برند مانند نام، اصول دیزاین، مخاطبین هدف و… تغییر کند، برند به شیوه‌ای متفاوت از قبل به رسمیت شناخته می‌شود. به ‌طور کلی هدف از بازسازی برند در اصول برند سازی، ایجاد یک نام تجاری جدید نیست. بلکه ایجاد چهره‌ای جدید است که برند بتواند به کمک آن، در بازارِ همیشه در حال تغییر، رقابت کند. ری‌برندینگ فقط روی رابط بصری برند تمرکز نمی‌کند؛ بلکه بر فرایندهای داخلی که برند را اداره می‌کنند نیز تمرکز دارد.

در سال 1400 مجموعه RNS با هدف بازسازی تصویر برند، ریبرندینگ خود را  آغاز کرد به صورتی که تمامی استراتژی ها، هدف گذاری ها و طراحی های بصری تغییر کردند  تا یک سیستم یک پارچه در مجموعه ایجاد شود.

 

از ابتدای مسیر ما به دنبال ایجاد یک تصویر ذهنی زیبا و یک تمایز جذاب بودیم و شروع به نگارش برند بوک و استاندارد های بصری مجموعه کردیم. لوگویی که چند سال قبل طراحی کرده بودیم، مناسب برای امکانات چاپ، تکثیر،‌ فضای رسانه‌ ای و کاربردها در زمان خودش بوده  ولی الان برای ما کهنه و خسته کننده به

نظر می ‌آمد و کنار ما رقیب هایی از گرد راه رسیده بودند که جوان، زیبا، با آرایش زیبا و جذاب بودند بدیهی است و از آن عقب می‌ ماندیم.

پروسه ریبرندینگ کار ساده ای نیست و احتیاج به تحقیقات بازار هدف و آنالیز دیتا ها داشتیم بعد از این مرحله با تعییراتی در ساختار لوگو ، شعار برند و رنگ های مجموعه شروع کردیم و داستان سرایی کردیم تا شخصیت های مناسب برند را بسازیم. مرحله بعدی تغییرات در تمامی فضا های بصری صورت گرفت از جمله تعییر در نحوه کالکشن بستن، بسته بندی های جدید، تگ و اتیکت های کالا ها صورت گرفت و فاز اولیه ریبرندینگ برای اولین بار در نمایشگاه ریتیل سال 1401 به نمایش گذاشته شد تا مخاطبین چهره جدید RNS را ببینند.

پس از بهبود و طراحی  فرایند های تولید محتوا و با ایجاد تغییرات در شیوۀ انتشار محتوا، تاسیس وب سایت RNS  با هویت جدید در مهر ماه 1401 شروع به کار کرد تا مشتریان با چهره جدیدی که خلق کرده‌ایم رو به رو شوند و بتوانیم تعامل بیشتری  با مشتری داشته باشیم.

برند RNS با ریبرندیگ گامی در تکامل خود برداشته است تا در جریان رقابت، خواسته ها و سلیقه های پیوسته در حال تغییر مصرف کننده ها قرار گیرد و سازگاری ایجاد کند. RNS به دنبال گسترش بازار هدف و ارتقا خط تولید خود جایگاهی ویژه تر در بین مخاطبین باز خواهد کرد و همچنین تحولاتی در نگرش و فرهنگ سازمانی مجموعه تلاش هایی مستمر خواهد داشت.

 

دایاناشیبانی

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.