دنیای فانتزی و بیگانه ی طراح مد، sensen lii

 در مقاله

این دانش آموز 28 ساله ی چینی که در آکادمی مد ANTWERP تحصیل کرده و طراحی مد خوانده است، از زیبایی مرموزی سرشار است.

لی، قبل از آمدن به بخش مد آنتورپ، اجرای موسیقی را در چین مطالعه کرده بود. او در دانشگاه به عنوان بازیگر در یک گروه تئاتر کارآموزی می کرد و این شانس را داشت که لباس های زیادی را در پشت صحنه ببیند و از نزدیک طرح ها و مدل های آن ها را بررسی کند. او همچنین قطعات موسیقی هم می ساخت و این تجربیاتی که در دنیای هنر داشت، الهام بخش او بود. ورزش او رقصیدن است و رقص در طراحی او نقش مهمی دارد.

شاید به همین دلایل است که لباس های او بسیار نمایشی و تئاتری است و تاثیر زیادی از لباس های ورزشی و دراماتیک گرفته است.

سبک طراحی Lii

او درباره ی سبک خود چنین می گوید : به طور سنتی لباس هایی که در آن ها اغراق شده، نمایان گر زنان و لباس های ورزشی نمایان گر مردان است. من این دو را در هم ادغام کردم، زیرا برای من، لباس بدون جنسیت است. مردم با طراحی من می توانند هویت خود را تعیین کنند و خود را تعریف کنند. در واقع او نمی خواهد که مردم شخصی را با “مرد” یا “زن” بودن تعریف کنند به همین دلیل لباس هایش معمولا با ماسک پوشیده می شود. عقیده لی در این باره این است که وقتی ما متولد شدیم، نتوانستیم جنسیت خود را انتخاب کنیم یا اینکه کجا باشیم و چگونه نگاه کنیم.

لی، طراحی ست که street wear  و couture را با هم ترکیب کرده و آرزوهای زیادی در آینده دارد و یکی از آن ها این است که لباس هایش را لیدی گاگا بپوشد و برای این خواننده ی پاپ معروف، لباس طراحی کند.

 

Lii از چه چیزهایی در طراحی الهام می گیرد

طرح های او الهام گرفته از موجودات بیگانه ایست که ممکن است از بهترین رؤیای شما و یا ترسناک ترین کابوس هایتان بوجود آمده باشند.

لی همچنین از هیولا، بیگانگان و ستاره های موسیقی مانند لیدی گاگا الهام گرفته است. او در این باره می گوید: من چیزهای عجیب و غریب را دوست دارم و می خواهم وقتی مردم طرح هایم را می بینند گیج شوند.

زشتی و زیبایی در کارهای او بلافاصله قابل مشاهده است و سعی می کند در طراحی به دنبال ترکیبی از احساسات و ناراحتی های ناشی از آن باشد.

 

طراحانی که Lii به آن ها علاقه دارد

یکی از طراحانی که او عاشق کارهایش است Nicola Formichetti،  همان طراح خلاق برند دیزل است. نیکولا همچنین در طراحی لباس گوشت لیدی گاگا همکاری داشته، و شاید دلیل علاقه ی لی به او همین موضوع باشد.

او از هنرمند و طراح لباس استرالیائی Leigh Bowery تاثیر زیادی گرفته و درباره اش می گوید: او بسیار بی نظیر است.

معلم طراحی او نیز شخصی به نام Walter van Beirendonck  است و همیشه افسانه ای در دنیای لی بوده و هم اکنون برای او یک دوست صمیمی است.

 

اخیرا Rita Ora لباسی را در فستیوال موسیقی varna beach پوشید، که لی آن را طراحی کرده بود. لی می گوید: این یکی از افتخارات من بود.

  امیدواریم در سال آینده کالکشن او جالب تر و قدرتمند تر باشد.

 

نوشته های اخیر

یک نظر بدهید