جشنواره استارلایت

 در مقاله

جشنواره استارلایت

“استارلایت” به معنی ستاره دار به فستیوال بین المللی موسیقی در فضای طبیعی روباز در معدن ناگلیس واقع در شهر ماربلای اسپانیا اتلاق می شود که هر ساله در ماه جولای و آگوست ،  موسس و مغز متفکر برگزاری این جشنواره ، “سندرا  گارسیا سنژوان” میزبانی این جشن بزرگ را عهده دار است.

این جشن تنها فستیوالی  است که توانسته با برگزاری بیش از پنجاه روز کنسرت ، عنوان طولانی ترین فستیوال را به خود اختصاص دهد.

برنامه های روزانه شامل اتفاقاتی در حوزه موسیقی ،هنر ، فیلم، مد و فشن و همچنین گاسترونومی (علم رابطه غذا و فرهنگ  به معنای آماده سازی و سرو درست غذاهای اعیانی در مناطق مختلف) می باشند.

سالن اصلی با ظرفیت 2200 مهمان ، فضای خصوصی و دنجی  را برای تماشاگران ایجاد می کند.

بعلاوه ، جشنواره استارلایت ، یک شب را به جشن نیکوکاری به نام استارلایت گالا به میزبانی “آنتونیو باندراس” بازیگر سرشناس اسپانیائی  اختصاص می دهد که به بزرگترین رویداد خیریه در اسپانیا تبدیل شده است. در سال های گذشته این جشنواره با گردآوری بیش از صد نفر از چهره های سیاسی ، روشنفکران ، ورزشکاران و افراد سرشناس یکی از مهم ترین رویداد های اجتماعی این کشور را رقم زده است. تنها بعد از دوسال ، مطبوعات بین المللی آن را در لیست مهم ترین جشنواره های اروپا قرار دادند و با جشنواره  ورزشی تابستانی مونته کارلو مقایسه کردند.

هنرمندان بزرگی مانند التون جان، استینگ ، انریکه ایگلسیاس، تام جونز ، ریکی مارتین ، لیونل ریچی ، دیوید بیزبل ، آناستازیا  و … کنسرت های فراموش نشدنی در این جشن برگزار کرده اند.

تاریخچه جشنواره استارلایت

در سال 1983 شاهزاده “آلفونسو فون هوهنلو” ، “خولیو ایگلیسیاس” خواننده و پدر “انریکه ایگلسیاس” و تنور “دومینگو” یک رویداد موسیقی را  در معدن ناگلیس ماربلا ترتیب دادند که دلیل استفاده از این فضا به عنوان سالن جشنواره ، امکان آکوستیک بودن صدا و خاص بودن این فضای طبیعی بود.

این اتفاق را می توان سابقه تاریخی جشنواره استارلایت در نظر بگیریم که سی سال بعد در سال  2012 شکل گرفت .

این جشنواره ، با ازدواج “سندرا  گارسیا سنژوان” و ” ایگناسیو مالوکر” در سال 2012 تاسیس شد.

آنها  اولین نسخه خود را از 13 جولای تا 14 آگوست همان سال برگزار کردند.

در سال 2013 این جشنواره نسخه دوم خود را ارائه داد که با بازخورد بسیار خوبی همچون سال قبل مواجه شد.

سومین نسخه در سال2014 از 23 جولای تا 23 آگوست جشن گرفته شد.

استارلایت فشن

این جشنواره هرساله فضای بزرگی را برای مد به وجود می آورد.

در نسخه های گذشته ، استارلایت میزبان نمایش جواهرات “گومز ای مولینا” و رویداد “ماربلا کریا” بود که  این فرصت ، باعث امیدواری و انگیزه بالای طراحان جوان  شهر ماربلا برای نمایش کارهای خود، شد.

به عنوان مثال در سال 2013 لورا سانچز طراح و مدل ، کالکشن لباس شنا و مایو های خود را که با همراهی دوست پسرش ، دیوید آسکانیو طراحی کرده بود  با عنوان کازمیک گرلز به نمایش گذاشت.

او در این نمایش با تاپ مدل هایی از قبیل مانا کاستا ، ورونیکا بلوم و کریستینا توسیو همکاری کرد که یکی از موثر ترین اتفاقات ملی آگوست شد.

عکس های رد کارپت از جشنواره استارلایت 2019

جان لجند  درکنار سندرا گارسیا سنژوان

استینگ در کنار سندرا  گارسیا سنژوان

لورا سانچز و دیوید آسکانیو

آنتونیو باندراس و نیکول کیمپل

روزانا زنتی و دیوید بیزبل

ایوان ریس

ویکتور پورتو و نولیا مارگتون

میریا لا لاگونا

راکوئل ماری

دیه گو پابلو  سیمئونه  و کارلا پریرا

نیکول کیمپل – آنتونیو باندراس – سندرا  گارسیا سنژوان – باربارا  کیمپل

آنتونیا دلاته

جسیکا گویکوچئا و ریور ویپری

نوشته های اخیر

یک نظر بدهید