آدیداس قصد دارد ۱۱ میلیون جفت کفش از پلاستیک بازیافتی را در سال ۲۰۱۹ تولید کند.

 در مقاله

از سال 2015، آدیداس با سازمان حفاظت محیط زیست جهت همکاری برای تمیز نگه داشتن اقیانوس‌ها گفتگو کرده است، تا یک خط تولید کتانی و لباس های ورزشی ایجاد کند. لاین آدیداس اکسپریلیز، با زباله‌های پلاستیکی که از ساحل قبل از ورود به آب گرفته شده‌اند، ساخته شده است. این زباله‌های پلاستیکی به صورت یک ریسه‌ی نخ تبدیل می‌شود که یک ماده کلیدی از مواد کتونی‌های آدیداس است، این خط تولید بسیار موفق بوده و در حال رشد است.


با توجه به این که مشتریان این کفش های ورزشی سازگار با محیط زیست معتقدند، آدیداس خود را برای تولید در سال 2019 آماده می کند. با استفاده از محصولات آدیداس ساخته شده از بازیافت پلاستیک، مصرف کنندگان به طور واقعی ارزش افزوده خود را فراتر از ظاهر، عملکرد و کیفیت محصول ارائه می دهند، زیرا در کمک به حفظ محیط زیست هم نقش دارند. قیمت کتونی ها بین 160 تا 220 دلار است. این محصولات در رنگ و مدل‌های مختلف در حال طراحی و تولید هستند. آنها همچنین راحتی محصول را نیز در تولیدات خود در نظر می‌گیرند.


‏Eric Liedtke، عضو هیئت مدیره آدیداس گفت: “هر کفش سهم کوچکی برای حفظ اقیانوس‌های ما می‌باشد. پس از یک میلیون جفت کفش تولید شده در سال 2017، پنج میلیون در سال 2018، ما قصد داریم یازده میلیون جفت کفش از پلاستیک بازیافت شده‌ از اقیانوس را در سال 2019 تولید کنیم.”

علاوه بر کفش، آدیداس همچنین با طراحانی مانند استلا مک کارتی برای ایجاد لباس‌های ورزشی شیک و پایدار همکاری می کند. اما ابتکار عمل در آنجا متوقف نمی شود. آدیداس در تولید به استفاده از مواد پایدار، کاهش انتشار CO2 و جلوگیری از زباله تمرکز دارد. برآوردهای انجام شده در سال 2018 نشان می‌دهد که 40 تن ضایعات پلاستیکی در دفاتر، فروشگاه های خرده فروشی، انبارها و مراکز توزیع با یافتن راه حل‌های پایدار صرفه جویی شده است.


به تازگی، آدیداس منشور حفاظت از آب و هوا برای صنعت مد را در کنفرانس تغییرات آب و هوایی سازمان ملل در Katowice لهستان امضا کرده و توافق کرده است تا میزان انتشار گازهای گلخانه ای تا سال 2030 به میزان 30 درصد کاهش یابد. علاوه بر این، آدیداس متعهد به استفاده از پلی استر بازیافت شده در هر محصول تا سال 2024 شده است. همچنین آدیداس از سال 2016 در بیش‌تر موارد از کیسه های پلاستیکی استفاده نمی کند. آدیداس برای خلاص شدن از همه پلاستیک‌ها، به عنوان مثال پلاستیک استفاده شده در حمل و نقل، سعی می کنند این استفاده ها را جبران کنند. آنها 1.5 میلیون یورو (حدود 1.7 میلیون دلار) را برای مقابله با تاثیرات محیطی مصرف پلاستیکی خود اهدا کرده‌اند. فعالیت‌های آدیداس در این زمینه در حال افزایش است و راه را برای شرکت‌های مد دیگر، برای نوآوری در استفاده از مواد و بررسی شیوه های نو برای ایجاد این سیاره به جای بهتر هدایت می‌کند.

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

همكاري كوكاكولا و تامي هیلفیگر